Těšte se na články:

Článek o nabíječkách a nabíjení
Článek o profesionálních pěstírnách akvarijních ryb
Další zážitky z letiště - videa
Článek o malém letadle-"vozembouchu"...
Článek o dvouplošníku z dílny Miroslava Lokajíčka
Nový rourolet II od Jiřího Doležala
Dvoumetrový Radian z Ameriky
Hexakopter v akci
Návštěva u modeláře Petra Kramosila
Článek o regulátorech
Fox od firmy Kostka model
a mnoho dalších....

Náhodné foto

26-2-2010_2-10-35 167 7 247901_ amm_5289 amit1699 19 247899_ 51
Paypal – co je to, a jaké to má výhody? Paypal je laicky řečeno celosvětově uznávaná „virtuální banka“. Pro zjednodušení, aby systém pochopili i úplní počítačoví analfabeti ( tím rozhodně nikoho nechci podceňovat, ale když někomu řeknu, že platím přes paypal, tak slyším – jééé to já nemám, a to je moc zařizování, nestačí to kreditkou?) tak proto vysvětlím o co jde co nejobsáhleji. Paypal podporuje především tyto druhy platebních karet:

 

  12

 

Paypalu se nebojte, je to rozhodně dobrá věc, která chrání Vaše peníze. Největší výhodou je, že obchodník, kterému platíte, se nikdy nedozví číslo Vaší platební karty, a tudíž jej nikdo nemůže zneužít. Mezi další výhody patří nízké poplatky za transakci. Pokud paypal využijete třeba jen jednou za dva roky, tak se Vám to určitě vyplatí. Platíte jen poplatek z částky, kterou obchodníkovi posíláte, a ten je velmi malý. Za tuto cenu máte téměř jistotu, že obchodník Vaši kartu nezneužije, protože o ní zkrátka nic neví. U obchodů přes paypal dochází k podvodům několikrát méně než při běžném placení kreditní kartou. K pořízení paypal účtu Vám stačí platební karta kterou lze platit na internetu, tedy embosovaná karta. Nikam nemusíte chodit, nikam telefonovat, vše si zařídíte během chvilky přes monitor a klávesnici Vašeho počítače.

Paypal si představte jako spolehlivého zprostředkovatele mezi Vaší bankou a obchodníkem. Máte třeba zaplatit dejme tomu 100 dolarů za objednané letadlo čínskému obchodníkovi. Pokud bychom platili přes kreditní kartu, tak musíte vyplnit na internetových stránkách obchodníka všechny údaje z naší kreditky, což samozřejmě po zneužití úplně volá, a navíc netušíte, jestli obchodník peníze opravdu dostal… To se dozvíte až se zpožděním. Také nemůžeme přece vědět, jestli u obchodníka za stolem u počítače nesedí zrovna zhrzelý fetující synek, který přišel taťuldu pumpnout o pár dolarů…. Stačí, aby si čísla z kreditky, které jste právě na počítači „naklikali“ napsal na kus papíru, a pak už jen vesele nakupuje za Vaše peníze…. Než vše zjistíte, peníze z účtu jsou v tahu, a i kdyby jste je dostali časem zpět, tak raději čtěte dál…

Ten samý příklad, ale zde nebudeme platit kreditkou, ale přes systém paypal. Máme tedy na stránkách čínského obchodníka pěkné letadlo za 100 dolarů, a chceme jej zaplatit. Za počítačem u obchodníka sedí onen zhrzelý synek, a číhá na svou kořist, tedy na údaje z kreditní karty. My již máme u letadla vyplněnou adresu, kam chceme letadlo poslat, a stačí zaplatit. Zmáčkneme u platby toto tlačítko: (Tlačítko může mít i jinou podobu, vždy jej bezpečně poznáte)

 

  23

 

Systém paypal se automaticky připojí do systému, „nacucne“ částku, kterou obchodník požaduje, a ze stránek obchodníka se odpojí.  Vyzve Vás o zadání vaší emailové adresy a hesla. Když je zadáte správně, tak systém během tisíciny vteřiny propočítá cenu na koruny, a řekne Vám: Obchodník z Číny požaduje po našem středisku paypal platbu ve výši 100 dolarů. Tato platba v českých korunách dělá např. 1810 Kč. Chcete tuto transakci opravdu provést, a čínskému obchodníkovi zaplatit? V tomto případě klikneme na „ano“. Systém paypal sám ověří, jestli máte v bance dost peněz, a platbu během několika ne minut, ale doslova sekund provede. Vám ihned přijde na e-mail, že si paypal strhnul z Vaší banky onu dohodnuto platbu. V ten samý okamžik již obchodník z Číny ví, že jste za zboží řádně zaplatili. A onen zhrzelý synek čínského obchodníka utřel nos, protože se jen dozvěděl, že jste za zboží zaplatili, ale neví ani Vaši banku, natož číslo kreditky…..  Elegantně jednoduché, rychlé a bezpečné !!!

Myslím, že to k přesvědčení úplně stačí, a teď tedy k tomu, jak si paypal zřídit. Je to velmi jednoduché, a pokud sedíte u počítače poprvé v životě, tak mi věřte, že je to taková prkotina, jako napsat sms zprávu. Nejprve si přečtěte článek do konce, aby jste zjistili co Vás čeká.

Kliknutím ZDE si otevřete českou nápovědu  paypal. Na této stránce máte odkaz i na odbornou pomoc v případě, že Vám to nejde. Nejdříve si vše přečtěte. Klikněte na toto tlačítko:

 

  22

 

  4

 

 Otevře se Vám toto okno:

 

  13

 

 Vlevo klikněte na žluté tlačítko

 

  11

 

 Otevře se Vám toto okno pro registraci

 

  18

 

Zde vše pečlivě vyplňte. Postupujte jednotlivými kroky, a všechny informace zadávejte pravdivě. Zadejte e-mailovou adresu, vymyslete si své heslo, to napíšete 2x pod sebe pro ověření že je správně, zadejte Vaši adresu, jméno a příjmení, vše si zapisujte. Nejčastěji příčinou neúspěchu bývá: zadání telefonního čísla – zadávejte jej bez +420, zadejte jen 9 čísel. Dále se stává, že emailová adresa již je v systému použita, jednoduše zvolte jinou, samozřejmě funkční! K vyplňování v anglickém jazyce Vám hodně pomůže překladač Google, ten si otevřete v jiném okně a okna si přepínejte. Pokud již máte stránku vyplněnou, klikněte na toto tlačítko:

 

  9

 

 Tím vše proběhlo v pořádku, a objevila se Vám tato tabulka:

 

  19

 

 Zde klikněte na toto tlačítko:

 

  3

 

Otevře se Vám vaše stránka registrace, nyní již jste zaregistrováni, a máte svůj účet paypal:

 

17

 

Nyní je třeba aktivovat k tomuto účtu Vaši platební kartu. Klikněte na této stránce na toto tlačítko:

 

8

 

Otevře se Vám tato tabulka:

 

20

 

Zde vyplňte údaje z Vaší platební karty. Poslední 3 číslice u položky „security code“ naleznete na kartě zde:

 

6

 

Nyní klikněte na dokončovací tlačítko:

 

5

 

Tím jste za registrováni, máte kartu přiřazenu k účtu, a můžete nakupovat. Údaje si někam pečlivě poznamenejte!

Při příštím přístupu na tuto tabulku:

 

17

 

se Vás systém zeptá na některé bezpečnostní údaje – na 2 otázky na které odpovězte, odpověď si pečlivě poznamenejte. Slouží to v případě, že zapomenete heslo.

 

Nyní si můžete systém odzkoušet. V pravé části obrazovky vidíte tlačítko DONATE. Klikněte na něj, otevře se Vám tato tabulka:

 

25

 

V řádku „purpose“ se napíše účel platby, např: „testuji svůj paypal….“ Do malé kolonky s názvem „Donation amount“ napište částku, napříkla „1O“, měna je v korunách, tedy v tomto případě posíláte na můj účet 10 korun. V pravém dolním řádku s názvem Login to Paypal vyplňte Vaši emailovou adresu a heslo paypalu. Poté klikněte na tlačítko Log In.

Pokud je vše v pořádku, přijde Vám e-mail, že z Vašeho účtu odešlo 10 kč.

Tento článek jsem rozhodně nenapsal kvůli tomu, aby mi chodily jakékoliv částky, i když by pochopitelně potěšily. V článku se píše o nezbedném synkovi čínského obchodníka, ale byl to jen a jen ilustrační příklad, nikdy jsem žádnou špatnou zkušenost s obchodníky z Číny neměl, ba právě naopak, považuji je za velmi seriózní !!! Darebáci se najdou jistě na celém světě, proto je třeba se jim bránit, a proto vznikl tento článek…..

 

Text – Martin Mithofer

 

Pošlete tuto stránku svým přátelům do sociálních sítí, či na e-mail…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Translator

Počítadlo přístupu

TOPlist

Testovací tlačítko

Zde si můžete vyzkoušet tlačítko PAYAPAL jestli Vám funguje platba přes internet. Viz článek o paypalu v sekci Návody.

Archiv

Nejnovější foto

7 247901_ 247899_ 247898_ 247897_ 247896_ 247895_ 247894_ 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293

Mapa větru